Slideshow_01.jpgSlideshow_02.jpgSlideshow_03.jpgSlideshow_04.jpgSlideshow_05.jpgSlideshow_06.jpgSlideshow_07.jpgSlideshow_08.jpgSlideshow_09.jpgSlideshow_10.jpgSlideshow_11.jpgSlideshow_12.jpgSlideshow_13.jpgteamblackp.jpg

April Regularity Run

Sunday 28th April 2019

Organiser: Peter Boyce

Route on maps TBA

Start Frankie and Benny's,off junction 9 M20 at Ashford

Coffee stop at TBA

Finish The Hawkenbury Inn near Staplehurst

 

Click here for the On-Line Entry Form

 

Entry List:

1. Mick Rose, Dick Athow, Skoda Felicia 1998

2. John Fowler, Tom Ash, Porsche 924S 1985

3. Charles Harrison, Phil Smith, Triumph 2000 1966

4. Jack Stewart, TBA, Morris Cooper S 1963

5.  Phil Littlemore, Archie Pelling, Ford Puma 1999

6. Keith Boucher, Linda Boucher, Lancia Fulvia 1972

7.  Nigel Mead, Rosemary Mead, Mazda MX5 1994

8.  Andy Elcomb, Joy Waiton, Mazada Eunos 1992

9. Caroline Gambell, Colin Gambell, Mazda MX5 2008

10.  Gordon Cruickshank, Bruno Cervenka, BMW 635CSi 1989

11.

12.

 

Reserve Entries:

1.

2.

March Regularity Run

Sunday 24th March 2019

Organisers: Andy Elcomb & Joy Waiton

Route on map 188

Start from The Potting Shed, Langley ME17 3LZ, OS188/805451

Coffee stop at The Walled Garden, Hawlhurst TN18 5DH, OS188/774307

Finish at The Hawkenbury Inn, Hawkenbury TN12 0DZ, OS188/804518

Click here for the On-Line Entry Form

 

Entry List:

1.  Mick Rose, Dick Athow, Skoda Fabia 2000

 2. Phil Littlemore, Archie Pelling, Ford Puma 1999

3.  John Fowler, Tom Ash, Porsche 924S 1985

4.  Paul Day, Alun Jones, MGB Roadster 1964

5. Charles Harrison, Phil Smith, Triumph 2000 1966

6.  Caroline Gambell, Colin Gambell, Mazda MX5 2008

7.  Mike Holding, Richard Dines, Volvo PV544 1960

8. Nigel Mead, Rosemary Mead, Mazda MX5 1994

9.Jack Stewart, TBA, Mini Cooper S 1963

10. Lee Champion, Lee Claydon, Mazda MX5 1990

11. Chris Mills, Dave Hughes, Mini Cooper 1997

12. Jonathan Leeson, Sarah Leeson, Subaru Impreza 2005

 

Reserve Entries:

1.

2. 

 

February Regularity Run

 

Sunday 3rd February 2019

Organisers: Charles Harrison and Phil Smith

Route on map 179

Start from ,Waves Bar & Cafe, Minnis Bay, Birchington Map Ref:284694

Coffee stop at Adelade Farm Café Map Ref: 3420 5423/4

Finish at Cat and Custard Pot, Paddlesworth, Map Ref: 19625 39825

Click here for the On-Line Entry Form

Entry List:  

  1. Andy Elcomb, Joy Waiton, Mazda Eunos 1992
  2. Mark Lodder, Dick Athow, Mazda MX5 2000 
  3. Chris Moss, Paul Sharp, Ford Escort Mk1 RS2000 1974 
  4. Caroline Gambell, Colin Gambell, Mazada MX5 2008  
  5. Jonathan Leeson, Sarah Leeson, Subaru Impreza 2005
  6. Phil Littlemore, Archie Pelling, Ford Puma 1999
  7. Paul Rogers, Charlie Rogers, Morris Mini Cooper S 1969
  8. John Fowler, Tom Ash, Porsche 924S 1985
  9. Chris Mills, Dave Hughes, Mini Cooper 1997
  10. Paul Brewerton, Jim Bowie, Rover 214 1999 
  11.  Nigel Mead, Rosemary Mead, Mazda MX5 1994
  12. Andy Triplow, Fiona Triplow, Triumph Vitesse 1968

 

Reserve Entries

1.

2.

 

 

 

Attachments:
Download this file (Reg_run_results_Feb_19.pdf)Reg_run_results_Feb_19.pdf[ ]19 kB
Joomla templates by a4joomla